KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13474405
nr 1347 4405
Nils Rundgren Björnjägaren
(1890-1971), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1966, Figurer & Hus. Motivet: 24x32 cm
Nils Rundgren, Björnjägaren, född 1890, död 1971, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 14 september 2020
kl 18:59:49
100 kr
150 kr
Nils Rundgren Björnjägaren
Läs mer om Nils Rundgren Björnjägaren
Lis Husberg (f. 1920)